Спортинг с огромна крачка към титлата след луд мач с Порто

• спортинг лисабон-
  • рубен аморим-
  • порто-
  • бенфика-

Виктор Гьокереш вкара два гола за две минути (87’ и 88') и донесе ценна точка на своя тим

Спортинг с огромна крачка към титлата след луд мач с Порто - 1

Спортинг Лисабон направи нова огромна крачка към титлата в Португалия. Отборът на Рубен Аморим стигна до 2:2 при гостуването си на Порто и води с 5 точки на преследвача Бенфика, а до края на сезона остават само три кръга.

Еванилсон и Пепе акино дадоха солиден аванс на домакините с голове в 7-ата и 40-ата минути.

Виктор Гьокереш обаче за пореден път се превърна в герой за "лъвовете". Шведският национал вкара два гола за две минути (87’ и 88') и донесе ценна точка на своя тим.

Резултатът е разочароващ за Порто не само заради допуснатите късни попадения. "Драконите" имат едва една победа в последните си 5 мача в Лига Португал и не можаха да се откъснат пред Брага в спора за третата позиция. В битката за нея участва и приятната изненада на сезона Витория Гимараеш.