Най-красивите голове на Мондиала (ВИДЕО)

• хамес родригес

Невероятно красиви голове бяха отбелязани в Бразилия. Кой според вас е номер 1?

Най-красивите голове на Мондиала (ВИДЕО) - 1
Снимка: БТА/ AP

Преди броени часове бе коронясан новият световен шампион по футбол. Германия победи Аржентина с 1:0 и спечели световната купа за четвърти път.

Мондиалът в Бразилия ще бъде запомнен с големия брой вкарани голове, някои от които истински шедьоври. На световното изгря звездата на Хамес Родригес от колумбийския национален отбор, който впечатли с прекрасната си игра. Съотборникът на Димитър Бербатов в Монако наниза шест гола, а попадението срещу Уругвай ще бъде помнено дълго време.

Тим Кейхил от Австралия също бе автор на един от шедьоврите на световното. Нападателят се разписа срещу Холандия и въпреки че тимът му загуби, голът ще остане в историята. Плонжът на Робин ван Перси срещу Испания пък стана повод голмайсторът на Манчестър Юнайтед да бъде сравнен със Супермен, Батман и други фантастични герои с необикновени способности.

САЩ отпаднаха на осминафиналите, но спечелиха симпатиите на милиони по света с играта и представянето си. Дори президентът на страната Барак Обама поздрави Клинт Демпси и компания. Голът на Джърмейн Джоунс срещу Португалия пък бе истински красавец!

Бразилия отпадна по позорен начин, губейки от Германия на полуфиналите с 1:7, но „селесао” вкара и няколко красиви гола през турнира. Такъв бе пряк свободният удар на Давид Луис срещу Колумбия на четвъртфиналите, който подпечата класиране на домакините напред в надпреварата. Вижте най-красивите изпълнения на световното: