• титла

Лион може да дръпне с 4 точки в класирането, ако в неделя победи Мец

Марсилия се отдалечава от бленуваната титла - 1
Снимка: БТА/ AP

Отборът на Марсилия допусна трета загуба в последните си пет мача от френското първенство.

В първа среща от 22-ия кръг на Лига 1 Ница победи възпитаниците на Марсело Биелса с 2:1 у дома, въпреки че гостите играха почти цяло второ полувреме с човек повече.

И трите попадения паднаха през втората част. Ромен Женевоа даде преднина на Ница в 47-ата минута. Малко по-късно Кевин Гомис получи втори жълт картон и бе изгонен от главния съдия. Марсилия натисна съперника си в търсене на изравнителен гол, но при една контраатака в 73-ата минута допусна втори гол – точен бе Никлас Хълт.

В 77-ата минута Флориан Товен върна едно попадение, но силите на Марсилия не стигнаха за нещо повече. До края с пропуски се отчетоха Жереми Морел и Мики Батшуаин.

Марсилия пропусна прекрасна възможност временно да окупира първата позиция в класирането преди мачовете на конкурентите. Тимът, който започна прекрасно сезона, е изправен пред угрозата след неделните двубои да заеме третото място.

Лион има 45 точки, Марсилия (с мач повече) – 44, докато ПСЖ е с 41. Тимът на Марсилия не е печелил титлата в Лига 1 от пет години.