• окслеид-чембърлейн-
  • контрола

"Артилеристите" спечелиха контролата срещу Чивас с 3:1

Арсенал с успех срещу мексиканци - 1

Арсенал победи Чивас Гуадалахара с 3:1 в приятелски мач, игран в Карсон (Калифорния). За първи път като титуляр за "артилеристите" игра Гранит Джака.

Роб Холдинг откри резултата в 34-ата минута след комбинация с Калъм Чеймбърс, а пет минути след почивката Алекс Окслбейд-Чембърлейн удвои аванса на своите след прекрасен индивидуален пробив.

Малко след това Чуба Акпом покачи на 3:0 за лондончани, но четвърт час преди края на редовното време мексиканците стигнаха до почетен гол чрез Анхел Залдивар, реализирал отсъдената дузпа.
Малко преди това Матийо Дебюши пропусна много добра възможност, при която можеше да се разпише. Вместо това, той направи дузпата, от която Чивас намали пасива си.