7 Август, 2016 19:56, обновена 7 Август, 2016 20:10 1 178 0

Червените дяволи триумфираха с Къмюнити Шийлд след успех над Лестър

Манчестър Юнайтед с първи трофей за сезона, Златан - герой - 1
Снимки: БТА/АР

Манчестър Юнайтед спечели първия си трофей под ръководството на Жозе Моуриньо.

"Червените дяволи" надиграха шампиона на Англия Лестър с 2:1 за купата "Къмюнити Шийлд", еквивалент на "Суперкупа" в много други европейски страни.

Юнайтед поведе в резултата в 32-ата минута след страхотна солова акция на Джеси Лингаард, който премина абсолютно сам през цялата защита на "лисиците" и хладнокръвно отбеляза за 1:0.

В 52-ата минута нападателят на Лестър Джейми Варди се възползва от груба грешка в отбраната на Юнайтед, преодоля безпроблемно Давид де Хеа и на празна врата изравни за 1:1.

Мачът вървеше към продължения, но седем минути преди края новопривлеченият Златан Ибрахимович показа огромната си класа още в първия си двубой с екипа на тима от "Олд Трафорд" и заби така безценния втори и победен гол във вратата на Шмайхел.