САЩ победи трудно Австралия на баскетбол

• антъни-
  • олимпийски игри

"Кенгурата" озориха звездите на НБА

САЩ победи трудно Австралия на баскетбол - 1

Националният отбор на САЩ по баскетбол постигна трета поредна победа на Олимпиадата в Рио де Жанейро. Тимът воден от легендарния треньор Майк Кшижевски спечели с 98:88 срещу Австралия в група “А”.

“Извънземните” от НБА обаче тази вечер спечелиха само е единствено благодарение на Кармело Антъни и проблясъци в отделни моменти. Австралия изигра прекрасен мач и се държа в резултата до последно. Многократно през двубоя защитата на САЩ издишаше и ставаше лесно преодолима за австралийците. Няколко пъти треньорът на американците Кшижевски изглеждаше недоволен от изявите на своите.

Кармело Антъни вкара 31 точки за САЩ, от които 9 тройки от 15 опита. С 19 приключи Кайри Ървинг, с 14 остана Кевин Дюрант. Нито един от останалите не премина границата от 10 точки. Уникален мач изигра гардът на Австралия Пати Милс, който наниза 30 точки. 15 добави Андрю Богът. Матю Делаведова записа дабъл-дабъл с 11 точки и 11 борби.

Първата четвърт бе равностойна, а Австралия дълго време водеше. Американците заложиха на стрелбата от далечно разстояние (7 успешни изстрела от 14 опита), като над всички бе Кармело Антъни. В крайна сметка резултатът след десет минути игра бе равен 29:29. В средата на втората четвърт Австралия продължи да се държи прекрасно на паркета и водеше с 43:39. Авансът на “Кенгурата” бе увеличен при 46:39. В следващите няколко минути американците намалиха на три точки пасив при 46:49 след тройка на Дремънд Грийн. Австралия върна три за 52:46, но Кармело Антъни наниза нова тройка за 52:49. Андрю Богът оформи резултата на полувремето - 54:49 в полза на Австралия.

САЩ излезе напред в резултата от доста дълго време в мача при 58:54, след като набързо направиха серия от 9:0 точки. Андрю Богът изравни за 58:58 5:47 минути преди края на третата част. До края на частта американците успяха да удържат крехката си преднина и преди последната четвърт водеха със 70:67.

В началото на последната част Австралия направи серия от 5:0 и поведе, но Кармело Антъни бе във вихъра си и направи 78:74 с 25-ата си точка до момента. 3:57 минути преди края на мача САЩ водеше с 85:80. Кармело Антъни обаче пак вкара тройка за 88:80. По-малко от две минути преди края Пати Милс вкара за 86:90 и отново доближи Австралия до САЩ. Кайри Ървинг обаче отговори с тройка за 93:86. 24 секунди преди края американците водеха с 93:88, а накрая силите на Австралия не стигнаха и САЩ спечели с 98:88.