13 Август, 2016 21:43, обновена 13 Август, 2016 23:52 1 225 2

• първа лига

"Сините" се наложиха с 1:0 на "Георги Аспарухов"

Левски "попари" Лудогорец в края - 1
Снимка: БТА

Левски постигна драматична домакинска победа над Лудогорец с 1:0 в мач от третия кръг на Първа професионална лига. Единственото попадение в срещата отбеляза младокът Божидар Краев в първата минута на добавеното време на мача.

Срещата започна с множество единоборства, но положения пред двете врати не липсваха. Двата тима отправиха по няколко опасни удара, но нулевото равенство остана непроменено през първата част.

Най-добрата възможност в първата част се откри пред Левски. В 24-ата минута топовен удар отдалеч на Роман Прохазка срещна напречната греда в близост до сглобката. Секунди по-късно словакът отново имаше великолепен шанс, но диагонален негов изстрел по земя премина страни от вратата на Владислав Стоянов.

В средата на втората част нов великолепен шанс се откри пред "сините". Антонио Аниете стреля от малкото наказателно поле, но стражът на Лудогорец се намеси умело и изби. Все пак в 91-ата минута Краев донесе радост на няколкото хиляди привърженици по трибуните, засичайки центриране на Прохазка в мрежата на Стоянов.

Така Левски събра 5 точки след три изиграни срещи. Лудогорец е с три пункта, но има и мач по-малко.

В другия мач от Първа професионална лига Берое надви Верея със същия резултат в дербито на Стара Загора.