1 133 0

Григор отвя първия си опонент на US Open

Теодор Николов

Първата ни ракета при мъжете Григор Димитров тръгна със самочувствие на Откритото първенство на САЩ.

Българският ас записа бърза победа над опонента си в първия кръг от турнира - 6:2, 6:4, 7:6(7) срещу Иниго Сервантес (Испания).

Най-добрият ни тенисист започна отлично срещата и след два бързи пробива поведе с 4:0. Съперникът му намали до 2:4, но до края Григор не сбърка и затвори първата част при 6:2 за 27 минути игра.

Решителен за изхода на втория сет се оказа деветият гейм, в който Димитров спаси точка за пробив и поведе с 5:4, а после на свой ред направи брейк и удвои преднината си в сетовете.

В третата част Сервантес направи късен пробив за 6:5 и сервираше за намаляване на резултата, но Григор доведе нещата до тайбрек. В него българинът отрази сетбол при 5:6, след което реализира втория си мачбол и триумфира при 9:7.

Така той защити точките си от миналата година, когато отпадна във втори кръг след загуба от Михаил Кукушкин.

Следващият двубой на Гришо ще бъде в четвъртък. В него хасковлията, който е 24-и в света в момента, ще мери сили срещу Жереми Шарди. Французинът също не срещна особени затруднения в мача си и надделя над участващия с "уайлд кард" Майкъл Мо.