Григор отвя първия си опонент на US Open

• григор димитров-
  • us open-
  • иниго сервантес

Първата ни ракета при мъжете Григор Димитров тръгна със самочувствие на Откритото първенство на САЩ.

Българският ас записа бърза победа над опонента си в първия кръг от турнира - 6:2, 6:4, 7:6(7) срещу Иниго Сервантес (Испания).

Най-добрият ни тенисист започна отлично срещата и след два бързи пробива поведе с 4:0. Съперникът му намали до 2:4, но до края Григор не сбърка и затвори първата част при 6:2 за 27 минути игра.

Решителен за изхода на втория сет се оказа деветият гейм, в който Димитров спаси точка за пробив и поведе с 5:4, а после на свой ред направи брейк и удвои преднината си в сетовете.

В третата част Сервантес направи късен пробив за 6:5 и сервираше за намаляване на резултата, но Григор доведе нещата до тайбрек. В него българинът отрази сетбол при 5:6, след което реализира втория си мачбол и триумфира при 9:7.

Така той защити точките си от миналата година, когато отпадна във втори кръг след загуба от Михаил Кукушкин.

Следващият двубой на Гришо ще бъде в четвъртък. В него хасковлията, който е 24-и в света в момента, ще мери сили срещу Жереми Шарди. Французинът също не срещна особени затруднения в мача си и надделя над участващия с "уайлд кард" Майкъл Мо.