9 Септември, 2016 22:39, обновена 9 Септември, 2016 23:09 888 0

Лудогорец с трудна победа над Черно море

• победа

"Орлите" се наложиха с 3:1 като гост

Лудогорец с трудна победа над Черно море - 1
Снимка: Официален сайт на Лудогорец

Шампионът Лудогорец успя да победи като гост състава на Черно море с 3:1 в мач от шестия кръг на Първа лига. Успехът за разградчани дойде трудно, тъй като те бяха догонващи в резултата до 57-ата минута.

Първото полувреме на градския стадион в Каварна бе сравнително равностойно и двата отбора рядко достигаха до добри положения за гол. Все пак в 39-ата минута "моряците" стигнаха до попадениe. Михаил Венков центрира отляво, топката стигна до малкото наказателно поле, където защитникът Хосе Паломино се намеси много лошо и я вкара в собствената си врата.

През втората част гостите от Разград оказаха натиск над съперника и това даде резултат. Марселиньо намери с прецизен пас Вандерсон, който не сбърка и с плътен шут изравни. "Орлите" продължиха да търсят пълния обрат и го постигнаха с нови два гола на Марселиньо в 75-ата и 85-ата минути.

Така Лудогорец събра 10 точки и изпревари днешния си съперник във временното класиране по голова разлика. Възпитаниците на Георги Дерменджиев са четвърти, докато варненският тим се смъкна пети с по-лоша голова разлика.