• челси-
  • суонзи-
  • 2:2

Два гола на Диего Коща е стигнаха за 4-а поредна победа на Конте

Победната серия на Челси бе спряна от Суонзи. Двата тима си спретнаха голово реми - 2:2 на "Либърти Стейдиъм" в срещата от 4-я кръг от Висшата лига а Англия.

Лондончани бяха пълен господар на терена през първата част и съвсем закономерно Диего Коща откри резултата в 18-ата минута.

През второто полувреме обаче нещата се обърнаха мого бързо и домакините направиха пълен обрат в рамките само на три минути. Първо Гилфи Сигурдсон (59') намали от дузпа, а след това Лирой Фер (62') изведе "лебедите" напред в резултата 2:1.

Девет минути преди края отново Коща бев точен, за да оформи крайното 2:2.

Така с трите си победи и днешното реми, възпитаниците на Антонио Конте остават на второто място във временното класиране, на две точки зад лидера Манчестър Сити, който към момента е и единственият отбор с 4 победи след първите четири мача.