• пирин-
  • "герена"

Ботев (Пд) взе глътка въздух от проблемите с успех над Локо (ГО)

Левски продължава да демонстрира великолепна форма на своя "Георги Аспарухов".

Днес столичани биха с 2:0 Пирин (Благоевград) в мач от седмия кръг на Първа професионална лига и отново окупираха върха, изпреварвайки Дунав (Русе), който играе утре с Берое.

Попаденията за "сините" паднаха през първата част и бяха дело на Димитър Пиргов (18') и набиращия инерция Бабатунде Адениджи (27').

Илиян Мицански също дебютира в 76-ата минута, но освен с жълт картон заради симулация, с друго не успя да остави следа пред погледа на новия бос Спас Русев.

Собственикът за първи път посети мач на тима като основен акционер. Успехът пък е пети поред на "сините" в шампионата, което не се бе случвало от 41 месеца.

За последно 26-кратните шампиони на България имаха такава серия от победи през май 2013 година, след което имаха нужда от 115 мача в елита, за да запишат пет поредни победи.

В същото време Ботев (Пловдив) живна след 4:0 над Локомотив (Горна Оряховица) като със запомнящ хеттрик се отличи бразилецът Жоао Паоло, а едно попадение добави Серкан Юсеин.

Канарчетата, които изиграха най-силния си двубой от началото на сезона, можеха да спечелят и по-убедително, но направиха доста пропуски, а веднъж и гредата спаси гостите след шут на Неделев.