24 Септември, 2016 18:50, обновена 24 Септември, 2016 19:06 979 0

• акция-
  • хъл

"Мърсисайдци" разбиха гостите с 5:1

Ливърпул с наказателна акция срещу Хъл - 1

Ливърпул не остави шансове на гостуващия състав на Хъл Сити, побеждавайки го с категоричното 5:1 в мач от шестия кръг на Премиършип. Възпитаниците на Юрген Клоп изиграха поредния си силен двубой и вече имат три поредни победи в шампионата на Англия.

Адам Лалана откри резултата на "Анфийлд" в 17-ата минута с хубав удар по земя в долния ляв ъгъл на вратата на "тигрите". В 29-ата минута Хъл остана с човек по-малко. Ахмед Ел Мохамеди беше изгонен с директен червен картон, тъй като спря топката с ръка пред собствената си голлиния. Джеймс Милнър удвои аванса на "мърсисайдци" от последвалата дузпа. В 36-ата минута Садио Мане направи резултата класически. Нападателят овладя кълбото в наказателното поле на гостите, завъртя се, стреля и не остави шансове на вратаря на Хъл.

Малко неочаквано, но възпитаниците на Майк Фелан върнаха едно попадение пет минути след подновяването на играта чрез Дейвид Мейлър. Веднага след това Фелипе Коутиньо направи 4:1 със страхотен изстрел отдалеч, а малко по-късно Милнър оформи крайното 5:1 от нова дузпа.

Така момчетата на Юрген Клоп продължават да играят блестящо в последните си мачове. Те събраха актив от 13 точки и се изкачиха до третото място във временното класиране. Хъл е далеч назад с едва седем пункта.