24 Септември, 2016 20:43, обновена 24 Септември, 2016 20:50 932 0

Локомотив (Пд) надигра Нефтохимик като гост

• гост

"Смърфовете" се наложиха с 2:1

Локомотив (Пд) надигра Нефтохимик като гост - 1
Снимка: Официален сайт на Локомотив (Пловдив)

Отборът на Нефтохимик загуби домакинството си от осмия кръг на Първа лига срещу Локомотив (Пловдив) с 1:2. Това бе и дебютният мач в първенството на новия старши треньор на "нафтата" Христо Янев.

Първото полувреме не предостави особено много емоции на малкото зрители по трибуните на стадион "Лазур". Голове през първите 45 минути така и не паднаха, но през втората част "смърфовете" нанесоха решителния си удар. Локомотив поведе чрез Мартин Райнов в 61-ата минута, а в 69-ата Димо Бакалов удвои аванса на гостите. Почетното попадение за домакините бе дело на Венцислав Христов в 90-ата минута.

Така Илиан Илиев и възпитаниците му събраха актив от 12 точки, което ги качи до временната шеста позиция в класирането. Нефтохимик продължава да е сред "опашкарите" с едва 4 пункта.