• дунав-
  • ботев-
  • първа професионална лига

Ботев (Пд) шокира русенци като гост

Отборът на Ботев (Пловдив) прекъсна силната серия на Дунав от седем мача без поражение в Първа професионала лига на българия.

"Канарчетата" се разправиха с възпитаниците на Веселин Великов с 2:1, а бразилците Фелипе Бризола и Жоао Пауло изиграха ключова роля за успеха.

Срещата започна перфектно за "драконите", като още в 12-ата минута Антон Огнянов откри резултата за тима. В 28-ата минута обаче Фелипе Бризола изравни с перфектен изстрел, а другият бразилец Жоао Пауло направи обрата пълен в 64-ата минута, когато матира Мартин Луков за втори път и донесе важни три точки и много поводи за размисъл в редиците на Дунав.

В следващия кръг Дунав гостува на лидера Левски, а Ботев (Пловдив) приема ЦСКА-София.