• славия-
  • верея-
  • локомотив (го)

Локо (ГО) избухна срещу колеблив Монтана

Отборът на Славия се наложи с 3:1 срещу Верея в мач от деветия кръг на Първа професионална лига.

В 19-ата минута Иван Минчев откри резултата с красиво изпълнение.

Само две минути по-късно Божидар Васев удвои преднината на "белите". В 25-ата минути Сукуна скъси аванса а противника. През втората част обаче Васев заби втория си гол и доуби интригата, оформяйки и крайния резултат в сблъсъка.

В последните минути Славия показа, че е по-стабилният отбор и логично запази преднината си от два гола.

В следващия кръг "белите" гостуват на Нефтохимик, а Верея ще пътува за Каварна, където ще се изправи срещу Черно море.

В същото време друг нова - Локомотив (ГО) най-накрая зарадва феновете си, записвайки внушителна първа победа този сезон с 4:2 при гостуването си на Монтана.

Иван Колев дебютира начело на "бяло-черните", които първо прекъснаха серията си от шест поредни мача без попадение във всички турнири, а след това записаха и първа победа в родния елит от над две десетилетия.

Матиас Курьор (21, 50), Рахави Кифуети (60) и Димо Атанасов (70) вкараха първите си попаденията през този сезон за победителите. Стивън Петков (35) и Данило Бала (82) отсрамиха домакините, които приеха противника на стадиона в Ловеч.

Успехът прати тима от Горна Оряховица на 12-то място във временното класиране с актив от пет точки, докато възпитаниците на Стевица Кузмановски останаха само с четири на дъното в таблицата. Толкова има и Нефтохимик, но "шейховете" са с мач по-малко.