14 Октомври, 2016 21:45, обновена 14 Октомври, 2016 22:15 1 227 0

• първа лига

Гостите от Разград се наложиха с 3:1

Лудогорец се справи със съпротивата на Пирин - 1
Снимка: Официален сайт на Лудогорец

Лудогорец победи Пирин (Благоевград) с 3:1 като гост в мач от десетия кръг на Първа лига. Победата бе пета поредна в родното футболно първенство за разградчани, чийто следващ мач е срещу Арсенал в Шампионската лига.

"Орлите" поведоха още в седмата минута, когато Козмин Моци реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Джонатан Кафу. Малко след това обаче домакините изравниха чрез Даниел Младенов, който бе точен с глава. В 22-ата минута груба грешка в отбраната на Пирин бе наказана от Кафу с второ попадение, а в 78-ата Александър Башлиев си отбеляза автогол, подпечайтвайки успеха на Лудогорец.

Така шампионите събраха 22 точки и се утвърдиха на второто място във временното класиране. Пирин е осми с 13.