25 Октомври, 2016 17:31, обновена 25 Октомври, 2016 18:41 945 0

• жил мюлер-
  • базел

Българинът отстъпи със 7:6 (9), 4:6, 4:6

Григор Димитров не издържа в дълга битка срещу Мюлер - 1

Григор Димитров отпадна драматично още в първия кръг на тенис турнира в Базел. Първата ни ракета при мъжете отстъпи на Жил Мюлер от Люксембург с един на два сета - 7:6 (9), 4:6, 4:6.

Първият сет бе изключително оспорван и продължи над цял час игра, но в крайна сметка българинът показа здрави нерви и го спечели. Хасковлията надделя със 7:6 гейма след близо 15-минутен тайбрек, където затвори частта с11:9 точки, възползвайки се от осмия си сетбол. Разковничето към успеха бе в началното подаването на Димитров. Той успя да пласира висок процент първи сервис и спечели почти всички разигравания е тези ситуации - 96%.

Мюлер започна разколебано втория сет и българинът бързо дръпна с пробив и 2:0 гейма. При 3:2 обаче сервисът на хасковлията се пропука и противникът му от Люксембург проби на свой ред, за да се върне в резултата. Постепенно добрият сервис на Димитров се позагуби, както и добрия ритъм в играта му от основната линия, което се отрази в нов пробив и сет за Мюлер - 4:6.

Третата решителна част на двубоя вървеше гейм за гейм до заключителната ѝ част, където Григор отново се пропука в най-важния момент. Сервирайки при 4:5 гейма за оставане в сета и мача, българинът позволи на съперника да стигне до два мачбола. Димитров отрази първия, но по-нататък връщане нямаше.

Така Жил Мюлер записа третата си победа от пет мача срещу хасковлията.