• каляри-
  • серия а

Палермо с четвърта поредна загуба в Серия "А"

Палермо и Чочев продължават да затъват - 1

Каляри победи у дома Палермо с 2:1 в последната среща от 11-ия кръг на италианската Серия „А”. Титуляр за гостите от Сицилия започна българският национал Ивайло Чочев, който бе заменен в 71-ата минута, а вместо него мачът доигра бразилецът Бруно Енрике.

Чочев имаше чудесна възможност да открие резултата в полза на Палермо в 11-ата минута, когато отправи опасен удар с глава, но топката премина над вратата. До края на полувремето домакините взеха инициативата и бяха по-активни, но не съумяха да материализират превъзходството си.

След почивката тимът от остров Сардиния поведе в 53-ата минута, когато Даниеле Десена бе точен за 1:0 след пас на Ди Дженаро. След още 11 минути игра Десена вкара втория си гол в мача след асистенция на Марко Сау и удвои аванса на Каляри. Не се виждаше как Палермо ще стигне до опасен удар към вратата на домакините, но все пак в 79-ата минута македонският нападател Илия Несторовски се разписа за 2:1 след подаване на Рисполи. До края на мача Каляри удържа преднината си и спечели трите точки.

С успеха си Каляри събра 16 точки и излезе на девета позиция. След четвъртата си поредна загуба Палермо остава предпоследен само с 6 точки в актива си и сериозно трябва да се замисли за оставането си в елита.