• успех

Пловдивчани надделяха драматично като гост над Черно Море Тича

Академик с нов успех в баскетболната лига - 1
Снимка: Българска федерация по баскетбол

Академик Бултекс 99 записа втора поредна победа в Националната баскетболна лига. В мач от четвъртия кръг пловдивчани победиха Черно море Тича във Варна с драматичните 71:70 точки. Гостите поведоха във втората четвърт и удържаха победата до края.

Пловдивчани натрупаха добър аванс преди паузата и удържаха успеха, въпреки че минаха през сериозна драма в последните секунди. В същото време това удължава негативната серия на варненци, които от началото на сезона са с четири загуби от четири мача. Следващата седмица Академик ще е домакин на Левски 2014, докато черноморци гостуват на Балкан, който също няма победа до момента.

Отново над всички за пловдивчани бе Джордан Семпъл, който завърши с 28 точки, 15 борби и 3 асистенции. Шакир Смит се включи с 13 точки, а Оскар Белфийлд добави 12 и 5 борби, но и 7 грешки.

Александър Янев се отчете с дабъл-дабъл за домакините след 22 точки и 17 борби, а пък добро включване от пейката имаше Цветомир Куртев с 15 и 5.