Шампионът на Англия с пета поредна загуба

• морисън-
  • слимани

Лестър близо до дъното в Премиършип

Шампионът на Англия с пета поредна загуба - 1

Уест Бромич Албиън постигна важна победа в 11-ия кръг на Висшата лига. „Дроздовете” се наложиха с 2:1 над шампиона Лестър на неговия „Кинг Пауър стейдиъм” и така прекъсна серията си от пет мача без успех.

Двата отбора изиграха приятен за окото футбол с положения и пред двете врати. Всичко в срещата се реши през второто полувреме.

Резултатът бе открит в 52-ата минута, когато Мат Филипс центрира отдясно и в наказателното поле Джеймс Морисън с глава успя да се разпише, пращайки топката в далечния ъгъл.

Отговорът на „лисиците” не закъсня. След само три минути Рияд Марез центрира към Слимани и той с глава не остави шанс на Фостър.

В 72-ата минута „дроздовете” си върнаха преднината. Мат Филипс вкара след груба грешка на Дани Дринкуотър. Той върна неразчетено топката назад, Филипс я настигна и пое, надбяга Уес Морган и сам срещу вратаря Цилер с технично изпълнение се разписа.

С този успех Уест Бромич зае 11-ото място с 13 точки. Лестър е 14-и с 12.