• таунсенд-
  • тенис

Българката надделя над Тейлър Таунсенд в Уако

Каратанчева разби американка в САЩ - 1

Сесил Каратанчева започна с победа участието си на турнира в американския град Уако с награден фонд 50 000 долара.

Българката победи с 6:4, 6:2 представителката на домакините Тейлър Таунсенд и във втория кръг ще срещне друга американка - Шанел ван Нгуен.

Двубоят между Каратанчева и поставената под номер 4 в основната схема Таунсенд продължи час и 21 минути.

Каратанчева започна лошо мача и допусна пробив още в първия гейм, но във втория коригира неточностите си и изравни.

В седмия гейм Таунсенд отново проби сервиса на Каратанчева, но българката се мобилизира и взе следващите три гейма, за да затвори сета с 6:4.

Във втория сет Каратанчева започна с 3 двойни грешки при първите си 4 сервиса, но въпреки това успя да вземе подаването си. Това определено и вдъхна голяма увереност и до края на мача не даде никакви повече шансове на съперничката си.