• верона-
  • гол

Отборът на българина Новара се наложи с 4:0 над Верона

Гълъбинов с гол и асистенция в Италия - 1

Андрей Гълъбинов вкара гол, даде асистенция и изпусна още две чисти положения при шокиращата разгромна победа на неговия Новара с 4:0 като гост на лидера Верона в 14-ия кръг на Серия Б. Гълъбинов не бе повикан за световната квалификация в Беларус, но днес показа, че може би заслужава да е в българския отбор.

Преди мача веронци нямаха загуба у дома, а Новара не бе спечелил точка навън след 6 поредни загуби. Всичко обаче се промени днес на „Марк Антонио Бетегоди”.

Домакините натискаха, но така и не стигнаха до точен удар. Гостите изчакаха 17-ата минута, когато Гълъбинов подаде на Федерико Касарини и халфът откри за гостите.

При следващата опасна контра Гълъбинов беше изведен сам срещу вратаря, реши да го прехвърля, но не вдигна достатъчно топката. Още веднъж българският нападател беше изведен отдясно, нагласи на левия крак, ала шутира слабо по земя право във вратаря.

Водената от Джампаоло Пацини атака на тима от града на Ромео и Жулиета буксуваше и след почивката. Непрестанните центрирания не затрудняваха гостите и те удвоиха в 65-ата минута чрез Николас Виола.

Верона рухна след втория гол и допусна нови два. Фараджо направи 3:0 в 76-та минута, а Андрей Гълъбинов все пак стигна до своя гол три минути преди края за крайното 4:0.

В добавеното време българинът беше сменен от унгареца Кристиян Адоржан.

Верона остава лидер в таблицата с 30 точки, следва Фрозиноне с 27, Читадела (25) и Беневенто и Спал с по 24. Новара е десети със 17.