23 Ноември, 2016 20:56, обновена 23 Ноември, 2016 21:06 1 175 1

• байерн (мюнхен)-
  • замръзна-
  • ростов
Баварската машина не запали на студа в Ростов - 1

Байерн (Мюнхен) загуби изненадващо гостуването си на Ростов с 2:3 в петия кръг от груповата фаза на Шампионската лига. Мачът в руския град се игра при доста тежки условия и при минусови температури.

Още преди тази среща баварците се бяха класирали за 1/8-финалите в надпреварата, но по всяка вероятност ще останат на второ място в група "D" зад Атлетико (Мадрид), което ще ги изправи срещу по-неблагоприятен съперник в директните елиминации.

Дъглас Коща откри резултата за гостите от Мюнхен в 36-ата минута, но секунди преди края на първата част Сердар Азмун изравни. Малко след почивката Боатенг направи груба грешка в собственото си наказателно поле, а после повали и противников играч за дузпа. Наказателният удар бе реализиран от Дмитри Полоз - 2:1 за Ростов. Две минути по-късно обаче Байерн възстанови равенството чрез Хуан Бернат. Руснаците обаче не бяха казали последната си дума. в 67-ата минута Кристиан Нобоа вкара победния трети гол с прецизно изпълнение от пряк свободен удар.

Така Ростов събра актив от четири точки и е на крачка от това да се класира в Лига Европа.