23 Ноември, 2016 21:40, обновена 23 Ноември, 2016 23:55 2 669 0

• базел

Двата тима направиха нулево равенство в мач от група "А" на Шампионската лига

Лудогорец удържа Базел и гледа към Лига Европа - 1
Снимка: БТА

Лудогорец и Базел не се победиха на националния стадион "Васил Левски" в мач от група "А" на Шампионската лига, завършвайки при резултат 0:0.

Двата отбора действаха много предпазливо през първото полувреме, разигравайки главно в центъра на терена. Сериозни опасности през двете врати липсваха, а най-доброто положение за гол бе далечен изстрел на Лука Дзуфи, който обаче бе париран от Владислав Стоянов.

През втората част футболистите на терена започнаха да гледат все по-често към противниковата врата, но попадения така и не паднаха. Лудогорец опитваше да действа на контраатаки, но играта на разградчани в предни позиции така и не се получаваше. Гостите от Базел могат да съжаляват повече, тъй като най-чистата ситуация се откри пред техен играч. Елнени е измъкна сам срещу Стоянов в 76-ата минута, но стражът на българския тим отново бе на висота и за пореден път спаси тима си.

Така Лудогорец събра 2 точки и заема третото място във временното класиране. Базел също е с две. В последния кръг Базел домакинства на Арсенал, докато Лудогорец гостува на ПСЖ.

90+3' - Край на мача: Лудогорец - Базел 0:0

81' - Марек Сухи спря бърза атака на Лудогорец с жената на жълт картон, поваляйки набралия скорост Джонатан Кафу.

76' - Страхотно спасяване на Валдислав Стоянов. Футболист на Базел остана сам срещу стража на топката за дузпата и стреля силно, но със завиден рефлекс българският страж опази нулевото равенство.

72' - Корнер за Базел, но центрирането на първа греда е много слабо и защитниците на Лудогорец се спрявят безпроблемно.

60' - Силен изстрел на Кешеру след триково изпълнение на свободен удар, но много неточен.

55' - Кафу се измъкна зад отбраната на Базел, но топката се изнесе встрани от вратата на швейцарците, което позволи на бранителите да се върнат, след което опасността премина.

52' - За разлика от първата част двата отбора изостриха играта си и си размениха по няколко опасни атаки, но гол на националния стадион все още няма.

45' - Начало на втората част!

45+1' - Край на първото полувреме!

38' - Скоростна контраатака на Лудогорец, но при трима на трима Клаудио Кешеру прибърза и стреля неточно отдалеч.

34' - Центриране в наказателното поле на Базел, от което последва разбъркване и удар на Паломино, но топката рикошира в ъглов удар.

30' - Сейду Думбия се пребори за топка в близост до аутлинията и успя да си спечели нарушение вдясно от наказателното на Владислав Стоянов. Последва директен удар във вратата, но българският страж боксира и предотрвати опасността.

16' - Силен изстрел на Лука Дзуфи от ждроп извън наказателното поле, но Владислав Стоянов избива с вещина.

15' - От няколко минути двата отбора задържат топката в центъра на терена, без да се впускат масирано в предни позиции. Все още няма добри положения за гол.

8' - Първи жълт картон. Получава го Едер Баланта за грубо влизане срещу Клаудио Кешеру (Базел).

3' - Първият корнер в срещата е за Лудогорец. Центрането на първа греда обаче не представляваше кикакъв проблем за защитниците на швейцарския тим.

1' - Начало на двубоя!

Стартови състави:

Лудогорец: Владислав Стоянов, Козмин Моци, Хосе Луис Паломино, Светослав Дяков, Вандерсон, Абел Анисе, Върджил Мисиджан, Натанаел, Сисиньо, Джонатан Кафу, Клаудиу Кешеру

Треньор: Георги Дерменджиев

Базел: Томаш Вацлик, Адама Траоре, Таулант Джака, Марек Сухи, Михаел Ланг, Едер Баланта, Биркир Бярнасон, Лука Дзуфи, Мохамед Елнени, Матиас Делгадо, Сейду Думбия

Треньор: Урс Фишер

Главен съдия: Мартин Аткинсън