• дунав

Орлетата победиха с категоричното 4:1

Пирин се подигра с Дунав - 1
Снимка: БТА

Пирин (Благоевград) разби сензацията в Първа лига Дунав с 4:1 в среща от 16-ия кръг на родния елит. Русенци бяха в тройката в първите 10 кръга на първенството, а сега гостуваха в Благоевград като пети отбор в класирането, докато "орлетата" бяха 11-и, с точка пред първия изпадащ.

Даниел Младенов вкара два гола за Пирин в рамките на 15 минути (14' и 29'), а между попаденията му Атанас Атанасов си вкара автогол след чудесна индивидуална акция на Станислав Костов. Диян Димов върна един гол в 38-ата минута и съхрани интригата преди втората част. Костов окончателно реши всичко в 62-ата минута с попадение за 4:1.

След победата Пирин вече е на девета позиция, докато Дунав може да слезе до шесто място, ако ЦСКА вземе точка или три от Нефтохимик в Бургас.