Юнайтед напред за Купата на Лигата, Арсенал се издъни

• уест хям-
  • арсенал-
  • саутхемптън
Юнайтед напред за Купата на Лигата, Арсенал се издъни - 1

Манчестър Юнайтед се класира на полуфиналите в турнира за Купата на Лигата в Англия, побеждавайки гостуващия Уест Хям с 4:1. Преди броени дни двата тима отново играха на "Олд Трафорд", но в тогавашната битка от първенството победител не бе излъчен.

"Червените дяволи" започнаха ударно двубоя и още във втората минута откриха резултата чрез голямата си звезда Златан Ибрахимович. Шведът бе изведен на изгодна позиция и не сбърка за 1:0. Ашли Флетчър възстанови равенството в 35-ата минута, добавяйки зле избита топка от стража на домакините Давид де Хеа.

През втората част Манчестър наложи сериозен натиск над съперника си и това даде резултат. Антони Марсиал се разписа на два пъти в 48-ата и 62-ата минута, за да осигури комфортен аванс на своя отбор, а разгромното 4:1 оформи Ибрахимович в добавенот от съдията продължение. Селекционерът на Юнайтед Жозе Моуриньо изгледа мача от трибуните заради наказание.

Междувременно Арсенал отпадна от същата надпревара, губейки с 0:2 като домакин от тима на Саутхемптън. Головете за "светците", които също отиват на 1/2-финал отбелязаха Джорди Класи и Раян Бертранд.