• гран канария-
  • баскетбол

Българинът с 10 точки при победата над Гран Канария

Везенков с нов силен мач за Барселона - 1

Барселона победи Гран Канария със 79:78 (23:19; 22:20; 11:20; 23:19) в мач от испанското баскетболно първенство. Българският национал Александър Везенков се появи в игра от резервната скамейка. Нашето момче за 24:48 минути престой на терена записа 10 точки (4/5 за две точки и 2/2 от линията за наказателни удари), 4 асистенции и 3 борби. Най-резултатен от съотборниците на Сашо беше Стратос Перпероглу с 16 точки, а Анте Томич и Джъстин Доелман добавиха съответно по 12 и 10 точки.

Гран Канария изненадващо поведе със 17:9 след малко повече от пет минути игра. Малко след началото на вторите десет минути на терена обаче се появи и Везенков, който, заедно с Рефроу и Копонен, беше с основна заслуга разликата за момент да скочи над десет точки в полза на Барселона – 42:32, но в самия край Маккалеб и Пасечникс стопиха пасива на Гран Канария до шест точки – 39:45.

Драмата настъпи в последната четвърт, когато първо Барса влезе в серия от 9:0, а малко по-късно Перперолгу и Везенков също се разписаха и отново дадоха двуцифрен аванс на тима си – 73:62 при 5:10 минути до края. Точно тогава обаче О’Нийл, Курич и Оливър се разиграха и Гран Канария стигна до пореден обрат – 78:77 при оставащи само 4 секунди. Последва прекъсване за домакините, а след подновяването на играта Райс бе фаулиран. Гардът беше безпогрешен при наказателните удари и донесе победата на Барселонасъс 79:78.