6 Декември, 2016 21:40, обновена 7 Декември, 2016 09:34 4 635 2

• лудогорец-
  • шампионска лига

Двата тима направиха 2:2 на "Парк де Пренс"

ПСЖ едва се спаси срещу Лудогорец, "орлите" в Лига Европа - 1

Лудогорец завърши наравно 2:2 като гост на Пари Сен Жермен в последния си двубой от груповата фаза на тазгодишната Шампионска лига. Гостите обаче могат да съжаляват, тъй като водеха с 2:1 секунди преди края. Все пак разградчани си осигуриха участие в Лига Европа през пролетта, завършвайки на третото място в група „А“ с три точки. В другата среща Базел, който също имаше апетити за третата позиция загуби от Арсенал с 1:4 като домакин.

ПСЖ доминираше мача, но през по-голямата част от времето многомилионната селекция на Унай Емери не знаеше как да достигне вратата на Владислав Стоянов. Въпреки посредствената си игра домакините направиха редица пропуски, а вкараха и две попадения.

Лудогорец откри в 15-ата минута чрез Върджил Мисиджан. ПСЖ изравни в 61-ата със задна ножица на Кавани, а в 69-ата Вандерсон отново даде аванс на "орлите" след страхотна контраатака. Парижани се добраха до равенството в добавеното време, когато точен бе Анхел ди Мария.

Ето как се разви двубоят минута по минута:

90+1' - ГОЛ за Пари Сен Жермен! Анхел ди Мария получи топка от влезлия като резерва Курзава в малкото наказателно поле и матира Стоянов за 2:2.

77' - Страхотна възможност за Хатем бен Арфа от ПСЖ, който бе оставен непокрит на точката за дузпата, но силният му шут бе избит с глава от Козмин Моци.

69' - ГОЛ за Лудогорец! Джонатан Кафу напредна по крилото след грешка на бранител на домакините, върна назад към Вандерсон, който заби топката във вратата за 1:2.

61' - ГОЛ за ПСЖ! Едисон Кавани е точен със задна ножица след неразбирателство между Сисиньо и Игор Пластун в наказателното поле на Лудогорец - 1:1.

52' - Пореден ъглов удар пред вратата на разградчани, но ПСЖ не може и не може да разпечата мрежата на Стоянов.

48' - ПСЖ разиграва продължително в центъра на терена, но вече повече от едно полувреме не може да превземе вратата на Лудогорец.

Начало на втората част!

45' - Край на първото полувреме

40' - Владислав Стоянов избива встрани силен удар отдалеч на Ди Мария.

35' - Греда за Пари Сен Жермен. Капитанът на французите Тиаго Силва стреля с лава след корнер, но изстрелът му среща десния страничен стълб.

30' - Шанс за Лудогорец! Марселиньо не успя да насочи отклонена от корнер топка в опразнената врата от непосредствена близост.

29' - ПСЖ затяга обръча около наказателното поле на гостите. Хубав пробив на Лукас Моура завършва с удар на Анхел ди Мария, който е блокиран. Топката излиза в ъглов удар, но нищо по-сериозно за стража Стоянов.

27' - Пряк свободен удар на Едисон Кавани се отбива в стената от футболисти на Лудогорец.

20' - ПСЖ изпълни три корнера поред, от които не излезе нищо в крайна сметка. Всичко завърши с опасен удар с пета на Тиаго Мота в аут покрай страничната греда.

15' - ГОЛ за Лудогорец! 0:1! Натаниел центрира отляво към Върджил Мисиджан, който, напълно забравен от защитата на ПСЖ, реализира с глава отблизо.

8' - Силен шут по земя на Лукас Моура, но Владислав Стоянов спасява. Топката стига до Кавани, който я връща към вратата от малък ъгъл, но Стоянов се намесва отново и избива в корнер.

3' - Пари Сен Жермен пресира силно Лудогорец в първите минути на двубоя. Домакините не позволяват на българския тим да овладее спокойно кълбото или да го изнесе в предни позиции.

1' - Начало на срещата на "Парк де Пренс"!

ПСЖ: Алфонс Ареола, Тома Мюние, Маркиньос, Тиаго Силва, Максуел, Тиаго Мота, Блес Матюиди, Лукас Моура, Хатем Бен Арфа, Лукас Моура, Единсон Кавани

Треньор: Унай Емери

Лудогорец: Владислав Стоянов, Сисиньо, Игор Пластун, Козмин Моци, Натанаел, Абел Анисе, Светослав Дяков, Върджил Мисиджан, Марселиньо, Вандерсон, Джонатан Кафу

Треньор: Георги Дерменджиев

Стадион: „Парк де Пренс“ (Париж, Франция)

Главен съдия: Тасос Сидиропулос (Гърция)