• антирекорд-
  • леверкузен

"Аспирините" са изпуснали 5 дузпи от 5 опита този сезон

Леверкузен с интересен антирекорд - 1

За настоящия сезон на Байер Леверкузен ще се носят легенди. Един от най-атрактивните германски отбори вече има 5 пропуснати дузпи от 5 опита във всички турнири. Снощи Уендел нацели напречната греда, топката се отби в гърба на Де Санктис и влетя във вратата на Монако за победата на Байер с 3:0.

100%-успеваемост, но в негативен план, прави "аспирините" абсолютни рекордьори сред каръците от бялата точка. Интересното е, че цели четирима футболисти са сред грешниците, като Хавиер Ернандес - Чичарито го стори на два пъти.

Всичко започна в третия кръг на Бундеслигата, когато Хавиер Ернандес профука дузпа в 88-ата минута при загубата с 1:2 във Франкфурт. Още в следващия кръг Карлес Арангиз сбърка от бялата точка в 72-ата минута при нулевото равенство с Аугсбуг.

В 11-ия кръг Хакан Чалханоглу изпорти дузпа при аванс от 2:1 за своите срещу лидера в таблицата РБ Лайпциг и по-късно гостите обърнаха до 3:2 в своя полза.

Миналата събота Леверкузен завърши едва 1:1 у дома срещу Фрайбург, макар да имаше мачбол в 88-ата минута, но Чичарито се издъни от бялата точка.