Фиорентина пречупи Сасуоло на своя земя

• фиорентина-
  • сасуоло-
  • серия "а"

Oтборът на Фиорентина надигра с 2:1 на своя стадион "Артемио Франки" във Флоренция Сасуоло в среща от 16-ия кръг на италианската Серия "А".

Калинич откри резултата още в 10-ата минута с прецизен удар от въздуха. В края на първата част пред хърватският голаджия се откри нова възможност, но той я пропиля.

В 40-ата минута обаче нападателят поправи грешката си като реализира ново попадение. След извеждащ пас на Федерико Киеза хърватинът майсторски с пета изпрати топката във вратата на Консили за 2:0.

Четвърт час преди края гостите успяха да върнат едно попадение. След разбъркване пред вратата на Чиприан Тетерушану бранителят Франческо Ачерби изпрати топката в мрежата зад румънския страж. Гостите обаче нямаха сили за нещо повече от почетно поражение и срещата приключи със заслужен успех на домакините.

Така "виолетовите" заемат седмо място в класирането кък момента с 26 точки (и мач по-малко), като са на 5 точки зад петия Лацио. Сасуоло е 15-и със 17 точки.