Годината бе изключително богата на запомнящи се кадри

Спортни мигове от 2016г.  (снимки) - 1

През 2016г. любителите на спорта видяха много незабравими мигове. От Евро 2016, през Олимпийските игри в Рио, до успехите на българските спортисти - спортът ни предложи доста положителни емоции. Ето и най-интересните моменти от изминаващата 2016-та година.

Спортни мигове от 2016г.  (снимки)

Отборът на Реал Мадрид спечели единадесетата си купа от най-престижния клубен турнир - Шампионска лига. На финала "Белия балет" победи Атлетико Мадрид след изпълнение на дузпи.

Тимът на Кливланд Кавалиърс спечели титлата в НБА. ЛеБрон Джеймс и компания обърнаха серия от 1:3 до 4:3 и се поздравиха с шампионските пръстени.

Португалия изненада всички специалисти и спечели Европейското първенство по футбол, което се проведе във Франция. На финала иберийците победи домакините с 1:0.

На 3-ти юни 2016-та година на 74-годишна възраст този свят напусна боксовата легенда Мохамед Али. Най-добрият боксьор за всички времена почина след септичен шок.

Най-добрият български тенисист Григор Димитров не изпраща най-добрата си година. Той завърши годината под номер 17 в световната ранглиста.

На 5-ти август бе открито най-голямото спортно събитие в света - Олимпийските игри. Те се проведоха в Рио де Жанейро, Бразилия.

Златните момичета на България спечелиха така дългоочаквания медал от Олимпийски игри. Грациите ни завоюваха бронзовите отличия по време на Игрите в Рио.

Тимът на Лудогорец изпраща най-силната си година. Разградските "орли" спечелиха титлата на страната, класираха се за Шампионска лига, премериха сили с Арсенал и ПСЖ и продължиха в турнира Лига Европа.

Британецът Анди Мъри стана световен номер едно в тениса. Той измести от първата позиция сърбина Новак Джокович, който се считаше за хегемон в този спорт.

Германецът Нико Розберг от тима на Mercedes, спечели титлата във Формула 1. След края на сезона обаче, Розберг шокира всички, след като заяви, че се отказва от спорта.

Най-добрият български боксьор Кубрат Пулев изпрати силна година. Той победи Дерек Чисора, а после и Самюел Питър в София.

Португалецът Кристиано Роналдо спечели за четвърти път наградата за най-добър футболист - "Златната топка". Лионел Меси остана на второ място.