• нба-
  • дюрант

Голдън Стейт стигна до успеха със 117:101

Бруклин поведе на Уориърс, но загуби - 1

Баскетболистите на Бруклин хвърлиха ръкавицата на Голдън Стейт и феновете им замечтаха за победа преди надеждите им да бъдат бързо охладени. Уориърс преодоляха слабото си първо полувреме и стигнаха до триумф със 117:101 в Ню Йорк, подобрявайки баланса си до 26-4.

Домакините от Нетс водеха с 16 точки на почивката при 65:49, но загубиха второто полувреме с 36:68, като още в третата част преднината им бе стопена след 19:39. Гостите вкараха първите 12 точки след паузата, което се оказа ключово и в психологическо отношение и за Бруклин не останаха шансове.

Кевин Дюрант се отчете с 26 точки, 9 борби и 7 асистенции, Клей Томпсън добави 23 точки, а Стеф Къри и Заза Пачулия реализираха по 15 за победителите, които играха без Дреймонд Грийн, който се върна у дома, тъй като стана баща.

Брук Лопес водеше домакините с 28 точки, но само 5 от тях вкара след почивката. Нетс остават с един от най-слабите показатели в Лигата при 7-21.