31 Декември, 2016 11:46, обновена 31 Декември, 2016 11:45 641 0

Евертън се спаси от загуба срещу опашкар

• евертън-
  • висша лига

"Карамелите" се добраха до 2:2 като гост на "тигрите"

Евертън се спаси от загуба срещу опашкар - 1

Хъл Сити и Евертън не е победиха в двубой от 19-ия кръг на Висшата лига, завършвайки при резултат 2:2.

„Карамелите“ стигнаха до точката, след като на два пъти трябваше да изравняват. Отборът на мениджъра Роналд Куман има 27 точки на седмото място, а „тигрите“ са предпоследни с 13.

Хъл поведе още в шестата минута чрез Майкъл Доусън, който се разписа след центриране от ъглов удар. Евертън изравни в края на първата част, когато се стигна до куриозен автогол. Вратарят на домакините Дейвид Маршал се сблъска със свой съотборник и се опита да боксира, но прати топката в собствената си врата.

В средата на втората част "тигрите" отново излязоха напред в резултата, благодарение на пряк свободен удар на Робърт Снодград. Ударът му прехвърли стената, а топката влезе по красив начин в горния десен ъгъл. Все пак "карамелите" е добраха до равенството шест минути преди края чрез Рос Баркли, който отбеляза с глава за 2:2.

Така Евертън събра 27 точки на седмото място, а „тигрите“ са предпоследни с 13 пункта.