• грьонинген

"Сините" отстраниха Грьонинген, взимайки два гейма в Холандия

Левски е на 1/8-финал за Купата на CEV - 1
Снимка: БТА

Отборът на Левски отстъпи при гостуването на холандския Абиант Ликъргъс (Грьонинген) с 2:3 gejma (22:25, 25:23, 20:25, 25:20, 9:15) в мача-реванш от 1/16-финалите на Купата на CEV.

Въпреки загубата, спечелените два гейма в мача бяха достатъчни (след домакинската победа с 3:0 гейма) и „сините“ продължават в следващата фаза на турнира.

На 1/8-финалите те ще срещнат турския Фенербахче (Истанбул), който отстрани с 2:0 победи Апоел Мате-Ашер (Нахария).

Най-добър реализатор за "сините" бе Спас Байрев със 17 точки, Александър Кордев добави 13 точки. За Абиант Витце Коойстра отбеляза 30 точки.