Лацио е на 1/4-финал за Купата на Италия

• дженоа-
  • олимпико

"Римските орли" отстраниха Дженоа с 4:2 на своя "Олимпико"

Лацио е на 1/4-финал за Купата на Италия - 1

Лацио се класира за 1/4-финалите за Купата на Италия, налагайки се с 4:2 над Дженоа като домакин.

В 20-ата "римските орли" оползотвориха още първата си възможност в мача и Филип Джорджевич откри резултата. В 28-ата пък сърбинът бе фаулиран в наказателното поле на гостите. Реферът отсъди дузпа, но Фелипе Андерсон пропусна от бялата точка.

Все пак авансът на Лацио бе удвоен няколко минути по-късно, когато Уесли Хоед все пак добави нов гол в актива на римските „орли”. В края на първата част обаче гостите върнаха едно попадение, дело на Маурисио Пиниля, а секунди преди края на частта стигнаха и до изравняване чрез Горан Пандев.

Резултатът 2:2 се запази до 70-ата минута Сергей Милинкович-Савич с мощен шут след рикошет отново изведе Лацио напред. В 75-ата Чиро Имобиле сложи точка на спора и оформи крайното 4:2.

В следващата фаза римските” орли ще срещнат тима на Интер, който отстрани Болоня с 3:2 ден по-рано.