5 Февруари, 2017 19:44, обновена 5 Февруари, 2017 19:56 779 0

• лестър-
  • висша лига

"Лисиците" отстъпиха с 0:3 на свой терен

Манчестър Юнайтед разгроми Лестър и догонва лидерите - 1

Шампионът на Англия Лестър загуби с 0:3 домакинството си на Манчестър Юнайтед мач от 24-ия кръг на Висшата лига.

Хенрих Мхитарян откри резултата на "Кинг Пауър Стейдиъм" в 42-рата минута. След по-малко от две минути след това Златан Ибрахимович удвои аванса на "червените дяволи". Хуан Мата оформи класическта победа на гостите в 49-ата минута.

Така Манчестър Юнайтед събра 45 точки и догонва лидерите. Възпитаниците на Жозе Моуриньо са 6-и, докато петият Ливърпул е с 46 пункта. Лестър остава на 16-а позиция, само на точка над зоната на изпадащите.