8 Февруари, 2017 18:53, обновена 8 Февруари, 2017 18:56 1 035 1

• контрола

"Сините" завършиха 1:1 със сръбския гранд

Левски пропусна да бие Партизан в Кипър (ВИДЕО) - 1
Стопкадър и видео: Youtube, Левски ТВ

Отборът на Левски завърши с равенство своя зимен лагер в Кипър. „Сините“ завършиха 1:1 със сръбския гранд Партизан, след като владееха играта през целия мач.

Левски поведе с гол на Роман Прохазка в 55-ата минута, а Йованович в 67-ата изравни след единствения удар и положение на бяло-черните пред вратата на Боян Йоргачевич.

През първата част Мехди Бурабия пропусна най-добрата възможност, като се засуети, при овладяването на топката.

На почивката в игра влязоха Амаду Сукуна и Сашо Александров, които замениха Аниете и Огнянов. "Сините" започнаха по-добре, като станаха по-активни и взеха инициативата в свои ръце.

Прохазка удари греда в 52-ата минута след удар от границата на наказателното поле. Пет минути по-късно словакът прати топката в мрежата за 1:0. Това се случи след отлична контраатака на "сините". Нар бе фаулиран, но реферът даде авантаж, като Бабатунде Адниджи напредна през центъра. Последва силен удар, който Стеванович изби, но връхлитащият Прохазка бе точен.

Левски продължи да играе по-добре, но в 69-ата минута "гробарите" изравниха. Йованович надбяга Пиргов, който го спря с нарушение, а от последвалото центриране играчът с № 99 вкара красив гол с глава.

До края „сините“ имаха няколко възможности чрез Краев и Адениджи, но до нов гол не се стигна.