• пирин

Шампионите победиха с убедителното 3:0

Лудогорец без проблеми срещу Пирин - 1
Снимка: БТА

Лудогорец отвя с класическото 3:0 Пирин (Благоевград) в мач от 24-ия кръг на Първа лига. Джонатан Кафу откри резултата в началото на второто полувреме на срещата в Разград, след което с две попадение се развихри Клаудиу Кешерю. Шампионите имаха още доста ситуации, но пропуснаха да запишат още по-изразителен успех.

След 19-ата победа в първенството този сезон Лудогорец събра 60 точки и отново се откъсна на 12 пред втория Левски. "Сините" имат 48, а трети с 42 е ЦСКА. Пирин остава на седмата позиция с 28 точки.

За домакинството на "орлетата" сред титулярите на Лудогорец се завърна звездата Джонатан Кафу, който заедно с Кешерю и Марселиньо бяха сред най-активните днес. Гостите от Благоевград бяха принудени да се отбраняват почти през цялата среща, а при най-изгодната си ситуация за гол Тони Тасев пропусна сам срещу Владислав Стоянов в заключителните минути, когато вече беше 3:0.

През първото полувреме липсваха головите положения. Избраниците на Георги Дерменджиев продължиха традицията да вкарват трудно голове преди почивката, което се наблюдава вече в няколко поредни срещи. По-напористата игра на "орлите" доведе до откриване на резултата в 50-ата минута. Кафу вкара за 1:0 след отлично извеждащо подаване на Марселиньо. Десет минути по-късно и Кешерю попадна в прегръдките на съотборниците си. Марселиньо подаде на Кафу зад защитата на "орлетата", бразилецът центрира успоредно на голлинията към румънеца, който прониза Благой Макенджиев за 2:0.

В 69-ата Кешеру отново вкара, възползвайки се от фрапантна грешка на Тодор Траянов. Играчът на Пирин подари топката на голмайстора, извеждайки го сам срещу Макенджиев и за Кешеру не бе проблем да реализира - 3:0, подпечатвайки победата на Лудогорец.

Преди мача се състоя церемония - беше направена първа копка на новия Сектор "В" на стадион "Лудогорец Арена".