Лъвовeте се завърнаха: България разби Холандия

• холандия

Националите победиха с 2:0

Лъвовeте се завърнаха: България разби Холандия - 1
Снимка: БТА

България победи Холандия с 2:0 в мач от квалификациите за Световното първенство през 2018 г.

В герой за България се превърна Спас Делев, който реализира и двата гола в срещата.

В 5-та минута Делев получи извеждащо подаване от Славчев, надигра защитник и отбеляза за 1:0. В 20-та минута Делев овладя една топка и с шут от границите на наказателното поле отбеляза за 2:0. Малко по-късно Манолев се размина с центриране в близост до вратата.

Холандия владееше повече топката, но не създаваше реални опасности. Първата такава дойде в 45-та минута, когато Силенсен изведе Бас Дост, който от близо прати топката в аут. В 59-та минута Промес стреля от далеч и Михайлов изби.

В края на полувремето Снайдер отправи опасни центрирания, които приключваха с леки удари на Дост. Михайлов трябваше да спасява и удар от близо на Промес.

След тази победа България излиза на трето място в групата с 9 точки.