Ейбар поднесе изненадата и би Виляреал

• ейбар-
  • виляреал-
  • ла лига

Отборът на Виляреал направи грешна стъпка, падайки с 2:3 като домакин на Ейбар и на практика поражението изхвърли "жълтата подводница" от борбата за зона "Шампионска лига".

Баските изоставаха с 0:1 на почивката, но това не ги спря изненадващо да обърнат мача в своя полза.

Головете на Педро Леон (48 - дузпа), Кике Гарсия (54) и Такаши Инуи (78) донесоха радостта на "синьо-червените". За виляреалци на два пъти точен беше Роберто Сориано (18 и 88).

Второто попадение обаче дойде твърде късно. Две минути преди края, Сориано реализира от седем метра, след като топката мина лесно през Иван Рамис. До края на двубоя обаче резултатът се запази.