Голдън стейт отнесоха "Кавалерите" в мач 3 (ВИДЕО+СНИМКИ)

• кливланд

Калифорнийци са само на победа от титлата в НБА

Голдън стейт отнесоха "Кавалерите" в мач 3 (ВИДЕО+СНИМКИ) - 1
Снимки: БТА/АР

Голдън Стейт постигна трета победа над Кливланд в мача за титлата в НБА. Стеф Къри и компания стигнаха до 118:113 като гост, след много силна последна част.

Кевин Дюрант вкара тройка 45 секунди преди финалната сирена, с което донесе важния успех за Уориърс.

Кливланд поведе за първи път в резултата в средата третата част. След това домакините дори достигнаха до аванс от 7 точки. Тогава успешни стрелби на Клей Томпсън, Стеф Къри и Кевин Дюрант отново изведоха напред Голдън Стейт.

В събота сутринта Уориърс може да стане шампион в НБА без загубена среща в елиминациите.
Кевин Дюрант завърши мача с 31 точки и 8 борби. Клей Томпсън добави 30, а Стеф Къри завърши с феноменалните 13 борби и 26 точки.

Общо 77 точки записаха ЛеБрон Джеймс и Кайри Ървинг за Кливланд, като дори и те не стигнаха за успех. Джей Ар Смит завърши с 50% от зоната за три точки и записа само 16 пункта, а Кевин Лав добави едва 9.

Миналата година Кливлънд успя да обърне Голдън Стейт, след като изоставаше с 1:3 победи.