• лига европа

Мапуку вкара два гола при дебюта си

Левски стартира убедително в Европа - 1
Снимка: БТА

Левски стартира с победа тазгодишното си участие в евротурнирите - 3:1 срещу черногорския Сутиеска. Над всички в срещата от първия квалификационен кръг на Лига Европа беше новото попълнение на "сините" - привлеченият от Берое Жуниор Мапуку. Ексцентричният ганаец хвърли в екстаз феновете на "Герена" още в началото на двубоя, разписвайки се в 12-ата секунда! Така Мапуку, известен с прякора Черната сила, се превърна в автор на най-бързото попадение за Левски в евротурнирите, влизайки в историята на клуба.

В 21-ата конгоанецът удвои, а още до почивката избраниците на Николай Митов направиха преднината си класическа - 3:0 след гол на Роман Прохазка. Словакът отбеляза в първата минута на добавеното време на първата част.

След почивката "сините" пропуснаха няколко шанса, след като значително вече бяха намалили оборотите, а в края позволиха на черногорците да намалят резултата. Точен във вратата на Божидар Митрев беше Божо Маркович в 79-ата минута. В 89-ата пък Мирко Радишич от състава на Сутиеска получи втори жълт и съответно червен картон, което го вади от реванша следващия четвъртък. "Сините" гостуват в Черна гора на 6 юли от 21:30 часа българско време.

За първия официален мач този сезон Митов заложи на петима от новопривлечените. Титуляри срещу Сутиеска започнаха сръбският десен бек Милош Цветкович, левият защитник Иван Горанов, халфовете Васил Панайотов и Антонио Вутов, както и голмайсторът Мапуку. Бившият нападател на ЦСКА Серджиу Буш също дебютира за "сините", включвайки се като резерва четвърт час преди края. Другите смени на Митов бяха привлеченият от Верея дефанзивен халф Георги Ангелов, както и талантът Алекс Боримиров.