• лига европа-
  • сутйеска
Левски счупи библейски карък в Европа - 1
Снимка: БТА

Левски счупи седем годишен карък да отпада още в първия кръг на европейските футболни турнири.

Това стана възможно след като сините завършиха 0:0 при гостуването си на черногорския Сутйеска в среща-реванш от първия квалификационен кръг на Лига Европа.

След 3:1 в първи мач в София Левски продължава напред.

В 17-ата минута Адениджи проби по дясното крило и центрира опасно, отбраната на гостите отби топката в краката на Панайотов, който обаче я изпрати над вратата.

Пет минути преди почивката Горанов изпълни отлично пряк свободен удар, но стражът на домакините Гюлен се разтегна максимално и направи зрелищно спасяване с една ръка.

През втората част, в 57-ата минута, Панайотов за втори път бе останал непокрит на добра позиция, стражът Гилен пак се намеси авторитено, избивайки изстрела му в ъглов удар.

В 64-ата минута Сутйеска беше близо до откриване на резултата. При едно разбъркване Зарубица насочи топката към опразнената "синя" врата. В последния момент обаче Яблонски подложи крак и изби от голлинията.

Осем минути по-късно Зарубица се озова очи в очи със стража на Левски Митрев, но националът спаси. До края сините удържаха на домакинския натиск.

Последните четири участия на Левски завършваха с ранни отпадания от Спартак Търнава, Сараево, Иртиш и Марибор.

На 13 и 20 юли Левски ще играе с хърватския Хайдук Сплит във втория предварителен кръг на Лига Европа.

Състави

Сутйеска: Гилен, Вукович, Недич, Ковачевич (61- Божович), Денкович, Лончар, Стйепович, Бакрач, Вучич, Маркович, Зарубица

Левски: Митрев, Горанов, Пиргов, Яблонски, Цветкович, Ангелов, Панайотов, Прохазка, Нар, Адениджи, Мапуку