• контрола-
  • турне

"Червените дяволи" победиха с 2:1 Реал Солт Лейк в контрола

Лукаку започна с головете за Юнайтед - 1

Най-новата звезда на Манчестър Юнайтед Ромелу Лукаку започна да бележи за "дяволите". Белгийският таран, който акостира на "Олд Трафорд" от Евертън за сумата от 75 млн. паунда, се разписа при успеха на тима с 2:1 над Реал Солт Лейк в контрола от предсезонната подготовка.

Луис Силва даде преднина за американците в 20-ата минута. 28-годишният нападател беше изведен зад отбраната на Юнайтед и пусна топката покрай Жоел Перейра.

Радостта на Реал Солт Лейк обаче бе твърде кратка. В 29-ата минута английският гранд стигна до изравнителен гол. Точен с удар от границата на наказателното поле бе Хенрих Мхитарян.

Само девет минути по-късно Манчестър Юнайтед стигна до пълен обрат. Авторът на първия гол за "дяволите" получи пас по лявото крило и веднага пусна към Ромелу Лукаку. 24-годишният таран с едно движение залъга защитник и вратар и прати топката в опразнената врата, реализирайки първия си гол с екипа на Юнайтед.

През второто полувреме мениджърът на англичаните Жозе Моуриньо смени изцяло състава, но неговият тим така и не стигна до трети гол. Иначе Юнайтед завърши мача в намален състав, тъй като в 67-ата минута Антонио Валенсия получи директен червен картон след безумен фаул срещу противников играч.

В петък е следващата контрола на Юнайтед в САЩ. Отборът ще играе срещу Манчестър Сити в Хюстън.