Разградчани продължават напред в Шампионска лига

Снимка: БТА
Снимка: БТА
Иво Стойнев

Лудогорец победи литовския Жалгирис с 4:1 на своя стадион в мач реванш от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Разградчани загубиха първата среща с 1:2, изоставаха и от 15-ата минута на своето домакинство с 0:1, но успяха да обърнат развоя в своя полза. Така с общ резултат 5:3 българският шампион продължава в трети кръг, където най-вероятно ще срещне Апоел Беер Шева. Израелците все още не са завършили срещата си реванш с унгарския Хонвед, но имат преднина в общия резултат 4:1, като два от головете са на чужд терен.

Клаудиу Кешерю заби две попадения за „орлите“, а по един гол добавиха Вандерсон и Натанаел. За Жалгирис се разписа бившият нападател на ЦСКА Серж Нюаджи.

Треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев направи четири промени в сравнение с първата среща в Литва. Извън титулярите останаха Георги Терзиев, Густаво Кампаняро, Джоди Лукоки и вратарят Ренан. На тяхно място застанаха Игор Пастун, Клаудиу Кешерю и Светослав Дяков. Новият страж Хорхе Браун също записа дебют на вратата на разградчани.

Лудогорец започна активно срещата, докато гостите от Литва заложиха на затворена игра и контраатаки. Именно те обаче бяха тези, които излязоха нпред в резултата. В 15-ата минута Люич навърза четирима играчи на Лудогорец в наказателното поле, намери Серж Нюаджи на точката на дузпата, а той с удар под напречната греда извежда гостите напред. Така резултът стана 3:1 в полза на съперника на разградчани.

Играчите на Дерменджиев натиснаха, но удари на Саша и Кешерю профучаха покрай вратата. При удар с глава на Анисе пък топката бе избита от голлинията от бранител на Жалгирис.

Все пак закономерното се случи в 41-ата минута, когато Натанаел изравни с изключително точен и техничен удар от ъгъла на наказателното поле.

При този резултат двата отбора се оттеглиха на почивката.

В началото на второто полувреме Марселиньо отправи много хубав удар с глава, но той бе избит с мъка от вратарят на Жалгирис.

Последваха обаче две вихрени минути, в които българският шампион отбеляза два гола и почти отказа литовците. В 55-ата минута Вандерсон центрира, Марселиньо не успя да играе с топката, но залъга вратаря и топката влезе във вратата за 2:1. Още в следващата атака Натанаел центрира, а Клаудиу Кешерю от воле направи безпомощен Виткаускас за 3:1.

Всичко в мача бе решено в 74-ата минута, когато Клаудиу Кешерю получи прострелно центриране успоредна на голлинията и от 2-3 метра засече топката в мрежата за крайното 4:1.