• лудогорец-
  • шампионска лига

Апоел Беер Шева изхвърли унгарския Хонвед от Шампионска лига

Израелци застават на пътя на Лудогорец - 1

Апоел Беер Шева се изправи на пътя на Лудогорец към плейофите на Шампионската лига. Израелският тим изхвърли унгарския Хонвед от турнира след победа с 3:2 в Будапеща на реванша от втория предварителен кръг.

Апоел продължава напред с общ резултат 5:3. Противникът на Лудогорец има няколко популярни футболисти в състава си. Отличават се бившият халф на Барселона Исаак Куенка, португалският защитник Мигел Витор и израелските национали Бен Сахар и Маор Меликсон.

На реванша гостите си осигуриха комфортна преднина още до почивката. В 12-ата минута нигериецът Джон Огу откри резултата, след като довкара отбита от гредата топка, а сънародникът му Антони Нвакаеме (19) покачи на 0:2 с технично изпълнение от границата на наказателното поле.

Хонвед се отърси от шока едва към края на първото полувреме. Италианската звезда Давиде Ландзафаме (45) намали от дузпа – 1:2. Ботонд Бараш в 73-ата минута изравни – 2:2, с красива задна ножица. В 84-ата минута обаче отново активният Нвакаеме реши всичко с втория си гол в мача, разписвайки се за крайното 2:3, след като се разходи из почти цялата защита на унгарския тим.