• вандерсон-
  • марселиньо

Българският шампион победи с 3:1, но отпада от Шампионска лига

Късметът обърна гръб на Лудогорец - 1

Българският шампион Лудогорец изигра поредния си луд мач в Шампионската лига. Този път обаче краят бе неприятен за „орлите“, които победиха с 3:1 Апоел Беер Шева в Разград, но с общ резултат 3:3 и гол повече на чужд терен израелците продължават в плейофите на Шампионската лига. Лудогорец пък ще играе в плейофите на Лига Европа.

Вандерсон се отчете с два гола, а един добави Марселиньо. Мохамад Гадир бе точен за гостите от Израел, които пропиляха и дузпа, а освен това завършиха срещата с намален състав. Марселиньо също бе изгонен в последните секунди на срещата заради удар без топка.

Срещата започна по отличен начин за „орлите“, които излязоха напред в резултата още в 9-ата минута. Лудогорец направи образцова контраатака, при която Кафу пусна по крилото към Марселиньо, който прати топката на главата на Вандерсон. Бразилецът с глава прониза вратаря на Апоел и изведе българския шампион напред.

Вандерсон, който бе най-активен в тима на Георги Дерменджиев, пропусна да удвои в 20-ата и 28-ата минута, като в първия случай ударът му бе избит от бранител, а във втория топката профуча на сантиметри от гредата.

Все пак логичното се случи в 33-ата минута, когато Вандерсон получи отличен пас от Дяков, излъга вратаря на гостите и вкара на опразнената врата за 2:0.

Пълният обрат стана факт в 56-ата минута. Марселиньо стреля, след което ударът му бе блокиран. Кафу продължи с глава към Кешерю, а той подаде към Марселиньо, който остана сам срещу Хаимов и изпрати топката във вратата му - 3:0!

Апоел обаче излезе отново напред в резултата с щастлив рикошет. Това се случи в 61-ата минута, когато Нуакаеме се възползва от грешка на Кафу, подаде към Мохамад Гадир, който стреля. Топката рикошира в крака на Козмин Моци, прехвърли Хорхе Броун и влетя в мрежата му – 3:1.

Лудогорец натисна мощно своя съперник, който пък организира една опасна контраатака, при която само неточния удар на Гадир остави интригата жива.

Разградчани пък успяха да вкарат четвърто попадение чрез Марселиньо, но то правилно бе отменено заради засада.

В 86-ата минута Апоел Беер Шева можеше да реши всичко, след като Игор Пластун игра с ръка в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Огу обаче прати топката над вратата и запази живи шансовете на Лудогорец. Те се увеличиха още малко в 88-ата минута, когато Майкъл Охана напусна терена след втори жълт картон!

В последните секунди Нуакеме удари гредата на вратата на Лудогорец, а в следващата секунда Марселиньо бе изгонен за удар без топка по противников играч.

До края на срещата обаче Лудогорец така и не успя да стигне до така необходимото попадение и се сбогува с Шампионската лига.