• финал-
  • дузпи-
  • баре-
  • фирмино

Испанците спечелиха приятелския турнир Audi Cup след победа с дузпи над Ливърпул.

Атлетико Мадрид взе купа на немска земя - 1

Атлетико (Мадрид) спечели приятелския турнир Audi Cup след победа с дузпи над Ливърпул. Двубоят завърши при резултат 1:1 с попадения на Кейди Баре за мадридчани в 33-ата минута и Роберто Фирмино от дузпа за британците в 83-ата.

При дузпите след края на редовните 90 минути, футболистите на Диего Симеоне не сгрешиха нито веднъж, докато за Ливърпул фаталният пропуск направи капитанът Джордан Хендерсън.

Късно снощи Наполи се наложи над баварците с 2:0 в битката за третото място, като тимът на Карло Анчелоти завърши мини-турнира бе отбелязан гол и допуснати 5 във вратата си.