• байерн мюнхен-
  • шампионска лига-
  • андерлехт

Байерн не срещна трудности срещу Андерлехт

Звездният ПСЖ направи за смях Селтик в Шотландия. Парижани спечелиха с 5:0 гостуването си на "детелините" в среща от група "В" на надпреварата, в която над всички бяха Неймар, Килиан Мбапе и Единсон Кавани.

Френският гранд реши нещата в своя полза още през първата част. В 19-ата минута Рабио изведе по прекрасен начин Неймар зад отбрана на домакините, бразилецът напредна и реализира, останал сам срещу стража Гордън.

В 34-ата минута Килиан Мбапе вкара първия си гол за парижани в Шампионска лига. Верати центрира в наказателното поле на Селтик, Неймар свали към 18-годишния нападател, който не сбърка от близка дистанция.

Само 6 минути по-късно дойде ред и на Единсон Кавани да се разпише. Уругваецът бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него.

През втората част ПСЖ стигна до нови два гола. В 83-ата минута Лустиг си отбеляза автогол, а само 2 минути по-късно Кавани оформи крайния резултат, засичайки с глава центриране на Курзава.

В друг мач от групата Байерн (Мюнхен) очаквано не срещна проблеми при домакинството си на Андерлехт и извоюва победата с 3:0. Робърт Левандовски изведе домакините напред в резултата в 12-ата минута от дузпа, отсъдена за фаул срещу него. Извършителят на нарушението Кумс пък бе изгонен с директен червен картон.

В средата на втората част Алкантара се разписа за 2:0, засичайки центриране на Кимих. Последният пък оформи крайния резултат в 90-ата минута, разписвайки се сам срещу стража на гостите.