• лига европа-
  • истанбул башакшехир-
  • хофенхайм

"Домакинството на Хофенхайм е вододел", заяви Херо

Лудогорец направи равенство 0:0 като гост на Истанбул Башакшехир в първи мач от група „С“ на Лига Европа. Треньорът Димитър Димитров-Херо коментира двубоя след неговия край.

„Нашата задача беше естествено да спечелим този мач. Знаехме силата и класата на Истанбул. Първите 10-12 минути започнахме неуверено и неубедително. Инициативата беше в нашия противник. Но след това ние взехме инициативата. Тогава имахме 4-5 удара в очертанията на вратата, които не бяха безопасни – два пъти Жоао Пауло, веднъж Лукоки и Вандерсон. Но като цяло закономерен резултат. Най-чистото положение беше за нас в началото на второто полувреме, когато Жоао Пауло излезе сам срещу вратаря. След това качеството на играта се развали. Като дисциплина и поведение в играта в защита нашият отбор се справи. Просто ни липсваше свежест в последните минути, за да променим атаката. Присъствието на Марселиньо или на Мисиджан щеше да бъде положително“, каза Димитър Димитров-Херо.

На въпрос, на какво отдава пропуските, особено този на Жоао Пауло, Димитров отговори: „Убеден съм, че в друга ситуация Жоао Пауло щеше да вкара, но при него липсва международен опит. Сега не трябва да търсим виновник или грешник. Сигурен съм, че той осъзнава този пропуск, но се случва.“

„В играта в защита видях дисциплиниран и организиран отбор. Като изключим първите 10-12 минути. В атака имаме още какво да желаем, липсваха ни основни футболисти, които съм убеден, че ще дадат друг нюанс в атаката ни.“

Херо коментира и следващия мач срещу Хофенхайм: „Неслучайно този отбор спечели преди няколко дни срещу Байерн Мюнхен. За мен разковничето ни ще бъде домакинството именно срещу Хофенхайм. Ако спечелим, ще имаме големи шансове да излезем от групата. Този мач ще бъде вододел.„